Świąteczne origami

Wspominałem Wam, zdaje się, że w Domu Świętego Mikołaja uwielbiamy rękodzieło. Oczywiście nie wszyscy, są tacy, którzy zawsze znajdą sobie lepsze zajęcie, np. spanie albo oglądanie ognia w kominku, kopanie dołków w zamarzniętej ziemi albo opowiadanie dowcipów igiełce.


 

No ale generalnie nigdy się nie nudzimy i kiedy tylko mamy odrobinę wolnego czasu, zabieramy się za wycinanie, szydełkowanie, lepienie, wiercenie, malowanie i różne inne angażujące czynności. Dzisiaj chciałbym zachęcić Was do składania orgiami. Nie dość, że zabawa jest przednia, to jeszcze stworzone figury mogą posłużyć za dekoracje świąteczne. Można też, do czego ciepło zachęcam, zrobić taki prezent komuś, kogo bardzo lubimy, ot tak, bez okazji! Czyż to nie byłoby wspaniałe?

shutterstock_153312218-compressed

Dzisiaj, razem z Emilem, zajęliśmy się tworzeniem mikołajowych orgiami, które przedstawiam poniżej. Robi się je bardzo łatwo i szybko. Acha, oczywiście jeśli nie dysponujecie akurat czerwono-białymi kartkami, zróbcie swoje orgiami z białych i pomalujcie je! Musicie też pamiętać, że zgodnie ze sztuką, orgiami należy składać z kwadratowej kartki – nigdy z prostokątnej. No, teraz, kiedy wiecie już wszystko, do dzieła!

shutterstock_153057749-compressed

shutterstock_159363608-compressed

shutterstock_316701923-compressed

A tutaj instrukcja:

shutterstock_321158354

shutterstock_334106561